Çarşamba, Eylül 04, 2013

Aşk ve Hayat Muhakemesi

Bir aşk'tı aradığım sadece, beni yormayan üzmeyen sıkıntıdan uzak bir aşk. Zor muydu böyle bir aşk bulmak onu bile bilmezken, bulduğumu sandığımda, bulduğum aşk'ın özelliklerine bakmadan aşık olduğumu anladım. Ama artık çok geçti. Söylenilen sözler seni ileriye götürmekten çok, kavga etmene zaten kırılmış kalbinin sözlerle tekrar kırılmasına yol açacaktı. Bunu bildiğinden sustun sadece. Bazen ne yapacağını çok iyi bildiğinden artık sana güveniyorum benim ruh adım kerim.

Zamanında yanlış anlaşılmaktan çok çektin, o kadar uğraştın ki daha sonra asıl anlatmak istediğin şeyi anlatmak için yani anlaşılabilmek için, Dünya'nın sahibiyle pazarlık yapsan onca zaman, üstüne para bile alabilirdin. Öyle yıktı ki bazı senden uzaklaşmalar kalbinin üstüne basıp geçmeler seni. Sen güçlü olduğunu bilerek kalkmaktan vazgeçmedin. Şimdi pestilin çıkmış bir halde de olsan artık böyle şeyler başını bile eğmiyor aşağıya. Üzüntüden nasibini alman seni tecrübeli yapmıyor tabiki ama artık tecrübe kapısını açıp içeri girdin bence. Sen öylesine yalnız öylesine ümitsizken yazabildiğini unutmuşsun galiba.

Şimdilerde iş arıyorum, herhangi bir iş, beni mutlu etmesine gerek yok çünkü artık tecrübelendim dedim ya, ben bir şekilde mutlu olacağım. Öyle bir CV hazırladım ki gören korkuyor zannımca ama ben bunları biliyorum. Neden bildiğimi inkar edeyim ki. Neyse yakın bir zamanda iş bulabileceğimi ümit ediyorum. Kız arkadaşım bir kaç gün içinde eski kız arkadaşım olmayı başardı. Ben ne mi yapıyorum, susuyorum. Sessiz cevaplar veriyorum aslında ona, anlasa da anlamasa da. İşte buraya döküyorum hislerimi bazen bulduğum küçük bir kağıda. Kafama koyduğum işleri yapmak için çaba sarfediyorum. Ve bir gün o işlerin tamamını yola koyduğumda, O aradığım aşk'ı bulabileceğimi biliyor. Emin adımlarla ilerliyorum. Hayat savaşında ister dostum ister düşmanım olun sizi layıkıyla karşılayacağımdan emin olun. Hoşça Kalın...

1 yorum:

syln dedi ki...

Ne yolundan vazgeç ne de seni engelleyen cümleleri dinlemekten. Hayat bu ya işte yollar aslında bellidir önüne ne zaman ne çıkacağı nerede ne yaşayacağın.. Kaderdir bununda adı işte ama öyle bir tercih vermiştir ki bu yolu kuran, yolunu sen seçersin. bir çok yol.. Aslında yaşadıklarını da tecrübelerini de sen seçmiş olursun. Bu olursa şöyle olacağım diyemezsin kesin cümlelerle çünkü yolumuz sürprizlerle doludur. :) :) Ve hep şuna inanmışımdır. Ne istersen o sana gelir.. Sadece istemeyi bilmelisin. :)