Cuma, Mayıs 11, 2012

Amaçsızca Yazılan Yazılardan Yalnızca biri..

  İyi güzel gezdik dolaştık. Yazmak istediğim zaman değil her gezdiğim yerin sonunda yazılar yazdım. Son olarak Pisa Firenze Bologna ve Venezia için de ortak bir yazıya başladım ama yayınlamak istemiyorum. Hayatım boka sarmaya başladı yine her zamanki gibi. Yıllar sonra bu yazıları okuduğumda çektiğim sıkıntıların bir hiç olduğunu göreceğimden emin bir şekilde başlıyorum hayata. Yanılma ihtimalim yüksek bile olsa yanlışlar kumsalından topladığım bir avuç kumun doğru çıkma ihtimaline güveniyorum.

  Bugün Almanyanın Kuzey batısının okyanusa bakan kenarında Bremerhavendayım. Amaçsızca yazan bir bloggerım şimdi. Bildiğimden değil de cahilliğimden koyuyorum sözcükleri ardı sıra. Ne bir Nietszche olma ihtimalim var ne de bir Kunt. Hatta Bilge Karasuya dahi özenmenin yanından geçmeyerek yazıyorum. Saçma olma ihtimali yüksek yazıların güzel olma ihtimallerinde yaşıyorum. Niye ben sevebilme ihtimalini sevmeliyim ki sevdiklerimin diye soruyorum kendi kendime sevdiğimin sevgisinden emin olmak istiyorum ama nerdee.. 

  Adımı kerim koyduklarından beridir herhalde bu benim her şeyi oldurmaya çalışma çabalarım bilmiyorum. Emin de olamıyorum ki hayattan kesin kararlar verebileyim. 3 gün önce Venedik'te düşüncelere dalma çabalarım bile boşa çıktı. Şimdi hayatımı düşünmeden öylesine yaşıyorum. Ödevlerin peşinden amaçsızca koşturup işime yaramayı bırak işime bile gelmeyen şeylere kafa yoruyorum. Ömer adımı koyduklarında cesur olmamı beklemelerinden dolayı herhalde saçma ama cesaret gerektiren işlere kalkışıyorum. Hep bir kişiyi düşünmek istiyor hayatımı bir kişi üzerine adayıp yaptığım şeyleri bir varlığa dayandırmak istiyorum. Ama isteklerim de boşa çıkıyor ya hep diğer çöp kutusundaki istekler gibi. Ne gerek var ki yaşamaya kendi canına kıymak haram olmasa.

  Ne gerek var ki yazmaya, hayatta kalmanın bir sebebi yoksa. Düşüncelerimi doğrudan kağıda dökmeye çalışan yazar kelimesinin y harfinin kuyruğunun ucuyum şu anda ben. Adım Kerim Ömer bir sebep arayanlara açıklamaya çalışan yanlışlarla dolu yalnız bir bedenim ben.

Hiç yorum yok: