Pazartesi, Ağustos 09, 2010

Bu Millette Okuma Sevdası Var Mı? Korkusu..

  Bugünkü yazarlardaki yeni korku bu korku. Acaba yazdıklarım okunur mu? Ne işe yarayacak yazacağım da? Zaten Türkiyede bir insan yılda ortalama 3-5 kitap ya okuyor ya okumuyor.. Yaz kardeşim sen yaz da okunursa okunsun.. Okumayan da hindi gibi dolaşsın ortada ben okumadım ama ben bilirim ben bilirim diye.. Cahiliyet abideleri..
  Canımız sıkılıyor aslında bu cahil kesimin artmasından dolayı ama yapacaklarımızı yapıyoruz gibi geliyor. Biz yazıyoruz söylüyoruz okuyun diyoruz. Gençler kendi havalarında ne okuyacağım be izlerim daha iyi sözleri devam ettikçe bu cahillik sürecek kanımca.
  Bence biz de elimizden geleni yapmıyoruz, daha doğrusu bu yazının ulaşıp kâle alınacağı kesim sayısı çok az ama elimden geldiğince çok insana ulaştıracağım bu yazıyı, kısa tutayım da çok okunsun diyeceğim bir de..
  Tek sıkıntım okumaktan sıkılan bir millet olmamız.. Sıkıntıdan bile sıkılıyoruz artık öyle ki.. Kitap okuyanlara bunu okuyacaksın da ne olacaksın bilim adamı mı diye bakan bir millet. Çok garip, bizim bildiğimiz istediğimiz millet olmayan bir millet. Bazıları veriyor yangını çoğunluk kitap okumuyor bir de Türküz biz kardeşim zekiyiz akıllıyız diyorlar diyor. O zaman bunlar Türkse ben değilim falan deyip kendini çoğunluğun dışına atıp azınlık olarak iyi bir iş yaptığını sanıyor ama yanlış yapıyor.
  Mesajı alan alır, bu yazıyı da okuyan okur deyip yazıyı burada noktalandırıyorum..

2 yorum:

SaMathZ dedi ki...

Güzel yazmışssın ömer, biraz daha yaz yazmıyosun kardeşiim :) .Yeniden tebrikler.

Kerim Ce.. dedi ki...

Teşekkür ederim abi, bugünden bilitibar yazılarımı arttırmayı düşünüyorum.. :)