Pazar, Mayıs 08, 2011

Bilinmez Diyarlarda, Bilindik Bir Yer

Bilinmez diyarlarda, bilindik bir yerdeyim şimdi. Sana göre hem tanınan hem yabancı bir benim şimdi. Büyük acılara katlanmaya çalışan kalbim yerinde yok artık. Seni beklemiyor eskisi gibi..
Ne sensiz bir bekleyiş var gözlerimin ardında ne de sessiz artık bildiğin gibi. Ne acı bir hatıra benim bu kadar bağlanmamın sebebi ne de yanlış yaptığımı düşünmem aslında. Bir sebep arıyorsan vazgeçmeyen bu yalnız kalbin ardında, düşünmeden cevap verebilir bu kağıda dökülen harfler sana.
Belki sensin bunca acının ve hasretin sebebi, belki de hiç hatırımdan çıkmayan gözlerin. Belki yalnızlığıma çare olacak ruhun beni bu kadar kara sevdaya bağlı kılan. Neyse yaşıyorsun ya o da bana yeter dedirten.
Öyle bir kalbe sahibim ki sanki vazgeçmek kelimesinin anlamına vakıf değil. Belki de hiç bilmiyor böyle bir kelimenin varlığını ya da yokluğunu mu desem ne farkeder? Sorular ardısıra dökülüyor yine o ince dudaklarımdan. Bütün duygular kalbimin ana damarına hücum ediyor. Sence daha ne kadarını kaldırabilir bu kalp sensizliğin? Yanımda olsaydın bana söyler miydin?
Gözlerimi kapatmak artık bana kabus gibi geliyor. Acılarım birer birer diniyor. Hani bahsettiğim bilinmez diyarlar var ya. O diyarlara göçüyorum sessizce.. Bilindik bir ben oluyorum yine. Yabancı mıyım yoksa herkes beni tanıyor mu ne?  Göz kapaklarım artık işlevini yitirdiğinde, sen geldin hatrıma yine. Kurtulmak ne mümkün, rüyalarımda peşindeyim. Bir gün gelecek sensiz geçen günlerin altını çizeceğim.

Hiç yorum yok: